Plakat – prezent na specjalną okazję

Znów się zbliża ten dzień. Dzień, w którym będziemy musieli odwiedzić kogoś i wręczyć mu prezent. Jednak nie tak łatwo o pomysł na na dobry prezent, a te uniwersalne – jak kosmetyki czy alkohol – są zbyt uniwersalne i nie mówią nic o tym czy i jak bliski jest nam obdarowany. Dlatego spójrzmy na ofertę plakatów, potem pomyślmy, z jakiej okazji chcielibyśmy kogoś obdarować, a potem będzie już prosto. Zresztą sami spójrzmy.

Prezent dla przyjaciółki lub przyjaciela

Przyjaciółka zapewne ucieszyłaby się też z karnetu do spa, ale gdy nasz budżet jest trochę mniejszy, to odpowiednio dobrana grafika ucieszy podobnie. A do tego wystarczy na dłużej – może latami ozdabiać ścianę i przypominać zarówno o okazji, jak i o darczyńcy. Prezent dla niej powinien być oryginalny i intrygujący. Może plakat „prawdziwa miłość”, przypominający, że taka jest i w dodatku ani nie wymaga, ani nie osądza, ani też nie oczekuje, a przede wszystkim nie mija i powinna trwać wiecznie. Podobnie pasować będą plakaty z hasłami „przyjaciel to po prostu zapasowe”. Coś mniej pompatycznego? Żaden problem „Cool people aren’t ideal, ideal people aren’t cool”, albo „always better together” mogą się świetnie sprawdzić. Gdy z przyjaźni może powstać coś więcej – może warto się odważyć i wybrać plakat z serduszkiem i napisem „you are my favourite”, albo wprost z cytatem „Szczęście jest miłością, niczym innym. Kto potrafi kochać jest szczęśliwy”. Warto poświęcić trochę czasu na wybór czegoś oryginalnego dla przyjaciela lub przyjaciółki. To przecież z nimi nawiązaliśmy więź czasem silniejszą niż z własną rodziną. Doceńmy to i doceńmy naszych przyjaciół, bez względu na to czy mamy ich wielu, czy też bardzo małe grono, ale za to (oby) sprawdzonych i pewnych.

Prezent na Dzień Mamy

Coroczna okazja dla niektórych jest jedyną szansą w roku, by odwiedzić swoją mamę, porozmawiać z nią i wręczyć jej jakiś drobny upominek. Mamy nadzieję, że u Was jest inaczej – niemniej niezależnie od poziomu relacji z mamą, warto choć w ten jeden dzień w roku wybrać coś ciekawego dla niej. Nie oznacza to oczywiście, że jest jakiś zakaz obdarowywania jej w inne dni roku, ale szczególnie wtedy poświęćmy więcej czasu zarówno na wybór prezentu, jak i później na po prostu spędzenie z nią dnia. Wróćmy jednak do prezentu. Nie mówimy, że nie może to być jak zwykle pudełko czekoladek, kwiaty i zestaw perfum. Zwracamy jedynie uwagę, że to bardzo nietrwałe prezenty – czekoladki pewnie będą otwarte i zjedzone jeszcze tego samego dnia, wspólnie z nami, kwiaty zbyt długo nie postoją w wazonie (niezależnie od sposobów na podtrzymanie ich życia). Co zatem zrobić, aby prezent był w okolicy mamy przez dłuższy okres? Możemy wybrać kwiaty doniczkowe zamiast ciętych (czy jesteśmy pewni jakie lubi?), albo wybrać takie perfumy, które się jej nie spodobają, dzięki czemu więcej czasu spędzą na półce i wystarczą tym samym na dłużej. Jednak lepszym pomysłem na długofalowy prezent będzie plakat, który wspólnie powiesimy na ścianie i każdego dnia będzie witał osobę nim obdarowaną – naszą mamę. W ofercie znajdziemy bardzo wiele propozycji plakatów specjalnie na tą okazję – spójrzmy na bogatą kategorię „prezent dla mamy„. Znajdziemy tam klasyczne hasła, jak „Najlepsza Mama na świecie”, ale też te bardziej oryginalne, jak „Dobre mamy mają bałagan w kuchni, lepkie podłogi, brudne piekarniki, stosy prania i szczęśliwe dzieci”. Z tym ostatnim hasłem oczywiście uważajmy, przyda się choć minimalna ilość poczucia humoru. Gdy będzie to stanowiło problem, może bezpieczniej będzie wybrać plakat z hasłem „Dom jest tam, gdzie mama”, albo „Dom jest tam, gdzie ludzie, których kochamy”? Albo po prostu z jednym, bardzo ważnym słowem „family”, czyli rodzina?

Jaki prezent na urodziny?

Urodziny to dość specyficzna okazja i prezent powinien być dostosowany do oczekiwań i zainteresowań jubilata lub jubilatki. Jak zawsze, także w tym przypadku ładny plakat będzie stanowił świetny pomysł na prezent. Miłośnikowi jazdy na rowerze możemy sprezentować plakat z jego ulubionym pojazdem, miłośniczce zwierząt jakiś motyw zwierzęcy (szczególnie polecamy śliczną kompozycję przedstawioną w „Oh my deer mint”), a zapalonym podróżnikom wybierzmy plakat „zwiedzaj świat”. Co jednak, gdy jubilat interesuje się tylko i wyłącznie poezją włoską z XIV wieku? Wtedy może trudniej będzie dobrać coś idealnie dopasowanego, ale od czego mamy wyobraźnię i improwizację? Z pewnością zostaną one docenione, gdy znajdziemy choćby plakat z napisami po włosku (wystarczy zwykłe „Ciao, Bella”, albo „Buongiorno Principessa”), albo z jakimś wierszem. Nawet jeśli nie będzie on pochodził z XIV wieku, to chyba i tak wywołamy nim uśmiech.

A co z innymi okazjami?

Jak to co – plakat pasuje na prawie każdą. Różnorodność wzorów, kolorów, rozmiarów etc. sprawia, że taki prezent może spełniać funkcje czysto ozdobne, ale może też motywować, pocieszać, przypominać o czymś – możliwości są nieograniczone. Jeśli nigdy nie dostaliśmy ani nie kupiliśmy takiego plakatu, to możemy w to nie uwierzyć, ale spróbujmy, a przekonamy się.

 

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *