Plakat – pomysł na prezent dla miłośników zwierząt

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że polska grafika to jeden z naszych bardzo ważnych towarów eksportowych. Tacy graficy jak Tadeusz Gronowski, Adam Półtawski, Mieczysław Szczuka albo Jan i Piotr Młodożeniec są powszechnie rozpoznawani na światowym rynku miłośników grafiki, tym bardziej szkoda by było, gdybyśmy sami nie doceniali grafiki w Polsce. Nadróbmy zatem braki i spójrzmy, co oryginalnego możemy kupić w naszym sklepie. Na koniec, zaprezentujemy też ciekawy pomysł na urozmaicenie wręczenia plakatu jako naszego prezentu – ale nie uprzedzajmy faktów.

Coś dla nas i dla kota

Koty od zawsze mają wyjątkowe miejsce w naszych domach i na naszych podwórkach. Język polski pełen jest przysłów i powiedzeń o tych sympatycznych futrzakach – jak choćby „Jak kota nie ma, to myszy harcują” albo „Pierwsze koty za płoty”. Jeśli zatem musimy wybrać jakiś prezent na urodziny dla osoby, która ma w domu kociaka – to plakat ze stylizowaną grafiką lub hasłem może wywołać uśmiech na twarzy właścicielki – bo kot pewnie nie doceni prezentu. Spójrzmy zatem na kategorię „Plakaty z grafiką – kot rządzi”. Jeśli hasło „tu rządzi kot” na plakacie to za dużo (choć z tym hasłem akurat kot by się pewnie zgodził), to może klasyczne „all you need is miau”, „Piątek trzynastego” albo „Chyba widziałem kotecka”. Co jednak zrobić, gdy potencjalna obdarowana nie ma kota, albo co gorsza – nie lubi kotów? Żaden problem, znajdziemy jakiś inny pomysł na prezent.

Miłość Ci wszystko wybaczy

A zatem, może wybierzmy najbardziej uniwersalny temat – miłość. Szczególnie jeśli w czymś podpadliśmy osobie, której chcemy coś wręczyć. Prezent dla niej może być właśnie grafiką, zawierającą stylizowane serce. Na przykłada takie prawie jak prawdziwe – na plakacie „Serce botanik”. Miłośniczka podróży na dwóch kółkach ucieszy się z plakatu z rowerem i mnóstwem serduszek, a osoba uwielbiająca robić przetwory na zimę – może wybrać serduszka w słoiku. A co, jeśli chcemy wręczyć prezent miłośniczce rebusów, której miłośnikami jesteśmy my? Może wybierzmy plakat z sercem, księżycem i bardzo prostym do rozszyfrowania hasłem „I love you to the Moon and back”, lub bardziej abstrakcyjną propozycję – jak na plakacie „Serducho”.

Zwierzęce instynkty?

Wspominaliśmy już o kotach – to bardzo wdzięczne zwierzęta (choć niektórzy mają inne zdanie na ten temat), ale dla niektórych zbyt małe. Na szczęście przy wyborze plakatu nie jesteśmy ograniczeni do kotów. Spójrzmy jednak na kolekcję „Dzika przyroda”. Jeśli ktoś spodziewa się tam perfekcyjnych zdjęć zwierzaków, to zapewne zapomniał, że jesteśmy w kategorii grafik. Nawet jeśli wybierzemy tradycyjnego jelenia, niedźwiedzia lub wilka, to nie będą to do końca takie zwierzaki, jakich moglibyśmy się spodziewać. Intrygujące połączenie figur geometrycznych oraz głów zwierząt z pewnością wpadnie w oko zarówno osobie obdarowanej, jak i osobom, które ją odwiedzą. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której taki wspaniały przedstawiciel grafiki nie zostanie odpowiednio wyeksponowany. Chcemy czegoś bardziej symbolicznego niż głowa zwierzaka? Może niedźwiedzia łapa z napisem „be brave”, przypominającym, by z odwagą podchodzić do życia. Albo pióra, sygnalizujące z jednej strony ulotność, z drugiej – przecież dzięki piórom udało się zapisać wiele ważnych słów w historii świata. I w zależności od tego ile piór potrzebujemy, można wybrać plakat z jednym piórem, albo taki z trzema. A może kupmy oba? Cztery pióra to już nie byle co…

Skandynawskie klimaty

Mimo że plakaty kupujemy w Polsce, to nie znaczy to przecież, że nie mogą one być zgodne ze skandynawskim stylem plakatu. Biorąc pod uwagę, jak modne ostatnio są skandynawskie kryminały i meble (oraz oczywiście klopsiki w znanej, szwedzkiej sieci sklepów meblowych), to czemu by nie uzupełnić takiego wnętrza inspiracją skandynawską? Oprócz wspomnianych już wcześniej plakatów z wilkiem, jeleniem lub niedźwiedziem, będziemy mieli do wyboru też wiele innych, bardzo klimatycznych grafik. Zwróćmy uwagę choćby na serię Tropical, w ramach której znajdziemy bogatą ofertę plakatów z roślinami – nie tylko tropikalnymi. Co ważne, możemy też kupić zestawy kilku plakatów, specjalnie dobranych by dobrze się ze sobą komponowały. Dodatkowym plusem takiego zestawu w porównaniu z grafikami kupowanymi oddzielnie jest niższa cena – czemu by więc nie skorzystać z oferty? Przy okazji, takie plakaty mogą też pełnić rolę edukacyjną – dzięki nim możemy się dowiedzieć choćby jak wyglądają liście bananowca albo eukaliptusa.

Jak zawsze – pamiętajmy o oprawie

Co prawda możemy wręczyć prezent w postaci plakatu w tubie, jednak nie zrobi on wtedy takiego wrażenia jak powinien. Zastanówmy się dobrze – jak chcemy oprawić dany plakat. Weźmy też pod uwagę, że osoba obdarowana może chcieć powiesić swój prezent na ścianie – a niekoniecznie posiadać odpowiednie ku temu narzędzia. Może więc zróbmy zwariowany prezent „wiertarka plus plakat”? Albo chociaż obiecajmy pomoc w powieszeniu plakatu – wtedy nasz prezent z pewnością będzie świetnie zapamiętany.

 

Odwiedź sklep internetowy z plakatami Posterilla.pl plakaty do każdego wnętrza i stylu mieszkania oraz domu. Plakaty na ścianę do mieszkania i domu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *